Плувен празник за хора с нарушено зрение

Организатори - Лк Варна и ЛК Варна Академика

22 Oct, 2013

На 15 октомври 2013г. по повод Международния ден на белия бастун Лайънс Клуб Варна и Лайънс Клуб Варна Академика организираха първия по рода си Плувен празник за хора с нарушено зрение в града. В празника в прослава на мобилността се включиха 15 плувци от всички възрасти – ученици от СОУ за деца с нарушено зрение „Проф. Д-р Иван Шишманов“ и възрастни, членове на фондация „Съпричастие“. Съорганизатор и главен спонсор на състезанието бе район „Младост“ в лицето на кмета на района Христо Христов, който връчи купи на победителите и медали на всички участници, като на всички тях стоеше знакът на Лайънс.

Амбицията на двата варненски клуба е състезанието да се превърне в ежегодна традиция и да разшири географията си, привличайки участници от цялата страна.

Наталия Христофорова

Зонов председател, Зона Черно море