Договор за дарение от Лайънс клубовете на Варна за Дом за медико-социални грижи за деца - Варна в квартал Виница.

Дарената сума от 6300 лева бе набрана на коледното благотворително парти

11 Feb, 2014

На 6 февруари, бе сключен договор за дарение от лайънс клубовете на Варна за Дом за медико-социални грижи за деца - Варна в квартал Виница. Дарената сума (6300 лева) бе набрана на коледното благотворително парти, организирано от ЛК Варна и ЛК Варна-Академика с цел изграждането на водна пътека за рехабилитация на деца с детска церебрална парализа. Пред камерата на БНТ, Янко Георгиев, президент на ЛК Варна-Академика,  сподели как възникна идеята за финансиране точно на това съоръжение, а представителите на дома обясниха как водната пътека повишава ефективността на рехабилитационната програма при този вид заболяване. Разказът за усмихнатите личица на децата по време на процедурата и нежеланието им да напускат пътеката ни увери в правилния избор на кауза. Споделените усилия на варненските лъвове, донесоха споделено удовлетворение.

Силвия Балтаджиева

ЛК Варна, Президент